Hakkımda

Merhabalar ben Ayşegül SAROĞLU. Size kendimi önce kalıplaşmış klişe cümlelerle sonra da ben olarak anlatmak istiyorum. Doğma büyüme İstanbullu aslen Rizeliyim. İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunuyum. Haliç Üniversitesinde yüksek lisansımı tamamladım. Mezun olduktan sonra yaklaşık 1 sene San Diego’da olmak üzere toplamda 3 sene freelance çalıştım. Şimdi ise Clinica Etiler de tam zamanlı olarak çalışmaktayım. Sanırım bu klişe bilgiler yeterli.

Anladığınız üzere ben bir diyetisyenim ama o bildiğiniz sağlıklı yaşam hayalleriyle yatıp kalkan doktorlardan değilim. Doğrusunu isterseniz bu meslek hiçbir zaman hayalim olmadı ama yaşamış olduğum bazı acı tecrübeler ve tatlı rastlantılar beni ve geleceğimi bu mesleğe yönlendirdi. Bir zaman sonra diyetisyenlik benim için hayatın rotası haline geldi. Çünkü bana göre dünya üzerinde gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin amacı mutlu olmaktır ve bir insanın mutluluğa erişebilmesi için sağlıklı bir yaşam sürmesi gerekmektedir. Bunun ne demek olduğunu sağlık kaybolduğunda mutluluğun uçup gidişini acı bir şekilde tecrübe ederek öğrendim. İşte tam da bahsetmiş olduğum tüm bu durumlar insanların sağlıklı yaşamasını sağlayarak onlara mutlu hayat fırsatları sunabilme umuduyla bu mesleğe bağladı beni. Kısacası diyetisyenlik benim için bir meslek değil yaşam tarzım haline geldi. İşte bu benim dünyam, Etiler de bulunan ofisimde bu dünyanın bir parçası ve her gün orada danışanlarımla savaşmadan asla mağlup olunamayacağını ve her gün için yeni bir başlangıcın mümkün olduğunu ispatlıyoruz dünyaya.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen sizinle yeni bir başlangıca ve hayatınızdaki değişiklikler için size destek olacak bir ele ihtiyacınız var. Size ayda şu kadar kiloyu bu kadar kiloyu vaat etmiyorum. Size mutlu olabilme yollarını bulabilmeyi ve yeniden nefes aldığınızı hissettirmeyi vaat ediyorum. Dileğim beraber mutlu olabilmek.